SURVIVAL EXTREME CAMP

Kolonia letnia na Kaszubach - Łapino

TERMINY I CENY:

Termin:

23 lipca – 31 lipca 2025r.

22 sierpnia – 29 sierpnia 2025r.

Cena PROMOCYJNA: od 1999 zł

WIEK DZIECI:

5-15 lat

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy "Dorota" w Łapinie - ośrodek usytuowany jest nad jeziorem Łapińskim w cichej i spokojnej okolicy, zaledwie 20 km od Gdańska. Otaczające ośrodek lasy grzybne: sosnowe i mieszane oraz Rezerwat Przyrody "Jar Reknicy" tworzą wyjątkowy, sprzyjający mikroklimat, który służy zdrowemu wypoczynkowi.

Do dyspozycji dzieci jest prywatna plaża z bezpośrednim dostępem do jeziora, dwa pomosty, place do gier zespołowych, place zabaw, park linowy, sala gier, siłownia, wiata na ognisko.

Dzieci zakwaterowane będą w 4 lub 8-10 osobowych jedno lub dwupoziomowych dużych domkach drewnianych. Domki składają się z sypialni, części wypoczynkowej, łazienki z prysznicem. Każdy domek ma własny taras.

WYŻYWIENIE:

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja (śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane). Woda bez ograniczeń. Kolonia zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem.

TRANSPORT:

Dojazd własny.

Możliwość przejazdu zorganizowanego PKP - dopłata 250 zł

CENA ZAWIERA:

- pełną realizację programu łączącego wszystkie zajęcia tematyczne, zajęcia uzupełniające oraz gry i zabawy;

- sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia programów;

- zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym;

- 7/8 noclegów;

- pełne wyżywienie (cztery posiłki dziennie, woda dostępna cały dzień);

- całodobową opiekę wychowawców, instruktorów i kierownika kolonii;

- opiekę medyczną;

- opiekę ratownika;

- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 10 000 zł.

CENA NIE ZAWIERA:

Dojazdu.

PROGRAM:

QUADY

Quady to świetna atrakcja dla dzieci i młodzieży, które chcą poczuć dreszczyk emocji i spróbować swoich sił w jeździe terenowej. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów będziemy mieli okazję nauczyć się podstaw jazdy quadem – od sterowania, przez utrzymanie równowagi, aż po pokonywanie przeszkód terenowych.

KULA WODNA

Zabawa w kuli wodnej to emocjonująca aktywność, w której wejdziemy do przezroczystej kuli napełnionej wodą, unosząc się na jej powierzchni. W środku możemy się turlać, biegać i wykonywać różne akrobacje, a cała zabawa dostarcza dużo śmiechu i radości. To świetny sposób na aktywne spędzenie czasu w wodzie, bez zanurzenia.

PAINTBALL W LESIE

Nie zabraknie także adrenaliny! Paintball to zabawa zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dziewczyny też uwielbiają rywalizację i nie boją się tego typu walki. Podzielicie się na drużyny i zobaczymy komu uda się wygrać! W dzień rozegracie pojedynek paintballowy na kulki z farbą, a po zmroku czeka was codzienna ekscytująca zabawa z użyciem paintballa laserowego.

WYCIECZKA DO STAREJ PAPIERNI ORAZ PRZEJAZD DREZYNAMI

Wycieczka do Starej Papierni w Łapinie to fascynująca podróż w czasie, gdzie poznamy historię produkcji papieru i spróbują swoich sił w warsztatach. Po zwiedzaniu czeka nas ekscytujący przejazd drezynami, które niegdyś służyły do transportu. To świetna zabawa połączona z edukacją i niezapomniane wspomnienia!

SPODNIE PODWÓJNE

Zabawa w podwójnych spodniach polega na tym, że dwie osoby wkładają wspólne, bardzo szerokie spodnie i muszą współpracować, by poruszać się razem. Celem jest utrzymanie równowagi i jak najszybsze wykonanie zadania, np. dotarcie do mety. To świetna zabawa, która rozwesela i uczy współpracy w grupie!

NARTY POCZWÓRNE

Zabawa w poczwórnych nartach polega na tym, że cztery osoby stoją razem na jednej szerokiej parze nart, zsynchronizowane w ruchach, aby poruszać się w jednym kierunku. Wszyscy muszą współpracować, by utrzymać równowagę i osiągnąć jak najlepszy wynik. To świetna gra zespołowa, która rozwesela i wymaga współpracy!

KAMUFLAŻ

Nauczycie się jak szybko i sprawnie zbudować szałas, jakich materiałów użyć oraz w jaki sposób go zamaskować. Dowiemy się na czym polega zakładanie zasadzek, jakie są ich rodzaje i typy. Ważnym aspektem kamuflażu jest również maskowanie twarzy - jakie kolory dobierać i jakie kształty malować, aby stać się prawie niewidocznym.

GRA TERENOWA W LESIE

Na podstawie otrzymanej mapy drużyna musi trafić na punkty kontrolne i potwierdzić swoją obecność na karcie startowej. Aby zostać sklasyfikowanym należy potwierdzić co najmniej jeden punkt na trasie i trafić na metę przed jej zamknięciem. Ale może dzięki doskonałemu zgraniu drużyny oraz umiejętnościom posługiwania się kompasem i mapą uda się zdobyć wszystkie punkty?

KRZESIWO

W sytuacjach kryzysowych ogień to jedna z podstawowych rzeczy, do których powinniśmy mieć dostęp. Dzięki niemu możemy zapewnić sobie ciepło, zagotować wodę i przyrządzić posiłek. Jak jednak rozpalić ognisko, jeżeli nie mamy przy sobie zapalniczki, zapałek czy nawet krzesiwa? Poznacie kilka sposobów na poradzenie sobie w takiej sytuacji z wykorzystaniem bardziej lub mniej typowych narzędzi.

TRATWA

Z przygotowanych wcześniej materiałów zbudujecie własną tratwę, którą przepłyniecie się po jeziorze.

FILTRACJA WODY

Woda jest składnikiem niezbędnym do przeżycia, bez niej możemy się szybko odwodnić, a nawet umrzeć. Każdy komandos powinien wiedzieć jak można zdobyć wodę oraz w jaki sposób ją uzdatnić, aby nadawała się do picia. Podczas wyprawy do lasu poznacie różne sposoby zdobywania wody, jej filtracji i odkażania.

ORIENTACJA TERENOWA

Podczas zajęć nauczycie się określania kierunków, czytania map, określania własnego położenia na podstawie różnych znaków stawianych przez naturę.

PARK LINOWY

Park linowy to niezapomniana atrakcja, która łączy aktywność fizyczną z przygodą i odrobiną adrenaliny. Będziemy mieli okazję przemierzać trasy zawieszone wysoko nad ziemią, pełne mostków, lin, przeszkód i zjazdów tyrolskich. To świetna okazja, aby sprawdzić swoją sprawność, pokonać własne lęki i cieszyć się bliskością natury.

STRZELNICA

Nauczycie się strzelać z broni krótkiej, wiatrówki, kuszy i łuku. Będziecie doskonalili techniki strzelania i rozegracie bitwę na najlepszego snajpera.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jest niezwykle ważna i często decyduje o stanie poszkodowanego. Dobrze jest znać zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, aby odpowiednio zareagować i pomóc w razie jakiegoś wypadku.

Po przebyciu kursu prowadzonego przez ratownika medycznego, będziemy potrafili zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wezwać pomoc oraz udzielić pierwszej pomocy.

SLACKLINE

"Równoważnia linowa" – zabawy z linami, szereg zadań logicznych i zręcznościowych. Zajęcia pozwolą na opanowanie trudnej sztuki utrzymania równowagi.

BALONIADA

Mokra zabawa, w której każdy może poczuć się jak dziecko.

PLAŻOWANIE I KĄPIELE W JEZIORZE

Pod opieką ratownika wodnego.

ROWERKI WODNE

Zasiądziemy wygodnie w rowerku wodnym i popłyniemy pod okiem ratownika podziwiać cudowne kaszubskie krajobrazy.

ZAKRĘCONE ZAJĘCIA SPRAWNOŚCIOWE

Zabawy rozwijające sprawność fizyczną w zabawny sposób, takie jak wyścigi w workach, bieg z jajkiem na łyżce, tor przeszkód, czy bieg w parach. Pokonacie różne wyzwania, balansują, skaczą i współpracują, śmiejąc się przy tym i rywalizując.

TURNIEJE SPORTOWE

Siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, kometka, zajęcia gimnastyczne na plaży.

A TAKŻE

- dyskoteka;

- ognisko;

- gry i zabawy integrujące;

- zabawy kolonijne: wieczór talentów, randka w ciemno itp.;

- konkursy z nagrodami, upominkami i inne.

Program może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych (np. złe warunki atmosferyczne itp.). W zamian zostanie zrealizowany program zastępczy.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA:
7:30-8:00 pobudka, poranna toaleta
8:00-8:30 śniadanie
8:30-9:00 sprzątanie w pokojach i przygotowanie do zajęć
9:00-13:00 zajęcia programowe
13:00-13:30 obiad
13:30-15:00 odpoczynek i czas wolny
15:00-19:00 zajęcia programowe
19:00-19:30 kolacja
19:30-21:30 zajęcia programowe
21:30-22:00 wieczorna toaleta
22:00 cisza nocna

KADRA I BEZPIECZNA ORGANIZACJA ZIMOWSKA:

Kolonie organizujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami i zgłaszamy do Kuratorium Oświaty. Oferowane przez nas miejsce wypoczynku dzieci spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Szczególną staranność przywiązujemy do doboru kadry. Zatrudniamy wychowawców i trenerów posiadających uprawnienia wychowawcy lub kierownika. Każda osoba posiada aktualne zaświadczenie z Sądu o niekaralności. Są to osoby o wysokich kwalifikacjach, zaangażowaniu i wspaniałym podejściu do dzieci.

REZERWACJA MIEJSCA:

Wstępnej rezerwacji można dokonać:

  • Telefonicznie: 883 006 154
  • Mailowo: kontakt@funexplorerdzieciom.pl

Po dokonaniu wstępnej rezerwacji należy w ciągu 3 dni wpłacić na konto bankowe 300 zł zaliczki za zimowisko podając w tytule przelewu imię i nazwisko dziecka, termin i miejsce wyjazdu.

Następnie należy dostarczyć wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Należy ją zatem dostarczyć poprzez e-mail lub przesłać pocztą tradycyjną na adres:

FUNEXPLORER DZIECIOM

Rzuchowa 153, 33-114 Rzuchowa

Potwierdzeniem uczestnictwa dziecka w wyjeździe jest także wypełnienie i podpisanie umowy zgłoszenia oraz warunków uczestnictwa. Wymagany jest oryginał umowy oraz warunków uczestnictwa.

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem turnusu – gotówką/kartą lub przelewem na konto bankowe.

DANE DO PRZELEWU:

FUNDACJA FUNEXPLORER DZIECIOM

Rzuchowa 153

33-114 Rzuchowa

NIP: 6040243143

NESTBANK: 32 1870 1045 2078 1078 9573 0001

Kolonia prowadzone przez Fundację FunExplorer Dzieciom odbywają się pod nadzorem Kuratorium Oświaty.